Головна » 2020 » Серпень » 1 » ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 31 СЕРПНЯ 2020 РОКУ. ВІДПОВІДНЕ РІШЕННЯ УРЯД УХВАЛИВ 22 ЛИПНЯ 2020
09:40
ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 31 СЕРПНЯ 2020 РОКУ. ВІДПОВІДНЕ РІШЕННЯ УРЯД УХВАЛИВ 22 ЛИПНЯ 2020

     Загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року.

      В регіонах встановлюватиметься один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки, два з яких мають обмеження для діяльності закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 22 липня 2020 року.

     «Переважна більшість здобувачів освіти 1 вересня традиційно підуть до закладів освіти. Міністерство виступає за те, щоб навчальний процес проходив, як і раніше, в класах, аудиторіях, лабораторіях, спортзалах. Але з урахуванням карантинних обмежень. Органи управління освітою, керівники закладів освіти отримають докладні алгоритми та роз’яснення щодо можливих дій та рішень в умовах адаптивного карантину. Ми знаходимося у постійному контакті з колегами з Міністерства охорони здоров’я, з Головним державним санітарним лікарем, відпрацьовуємо різні сценарії», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

    З 1 серпня 2020 року залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється один з рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний». Рівень визначає Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за результатом оцінки епідемічних показників у регіоні.

    Зокрема, на території регіонів із «помаранчевим» рівнем небезпеки заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами у групах більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

    На території регіонів із «червоним» рівнем небезпеки здобувачам освіти заборонено відвідувати заклади освіти.

    На території регіонів, з «помаранчевим» та «червоним» рівнем епідемічної небезпеки органи державної влади та місцевого самоврядування можуть застосовувати додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи в межах компетенції.

   Наголошуємо, що в період дії карантину незалежно від рівня небезпеки в регіоні заборонено: 

  • перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот;
  • перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;
  • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

    Крім того, важливо дотримуватись інших правил карантину – соціальної дистанції та санітарно-гігієнічних норм.

    Нагадаємо, МОН розглядає три можливих сценарії початку навчального року – не виключено, що навчальний процес відбуватиметься у змішаній формі. Про це заявив т.в.о. Міністра Сергій Шкарлет під час робочого візиту на Чернігівщину.

 

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України (mon.gov.ua)

Переглядів: 163 | Додав: dmitriy_bataev | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar