Туристичні локації Зачепилівщини
Свято Миколаївський храм. Село Орчик, Зачепилівський район
Приміщення Храму після ремонту.
Пам’ ятник архітектури дерев’яного будівництва ХIХст.-Свято-Миколаївський храм. Свято Миколаївський храм знаходиться в селі Орчик Зачепилівського району, 127 км від міста Харків та 14 км від селища Зачепилівка. Храм побудований у 1884р. В 1930-х роках храм під час організації колгоспів ,використовувався під амбар для зерна. Під час окупації німці в храмі розмістили конюшню. У 1945 році та 1979 роках релігіозна община проходила перереєстрацію. Храм діє по теперішній час.
Перебування Петра Ілліча Чайковського на Зачепилівщині.
Село Олександрівка, Зачепилівський район
Тільки пам’ятник в селі Олександрівка нагадує про те, що з 1879 по 1893 рр. перебував на Зачепилівщині у с.Гранкіно (тепер село Олександрівка) великий композитор зі світовим ім’ям – Петро Ілліч Чайковський. Він гостював у свого брата Модеста Ілліча Чайковського, який був вихователем глухонімого маленького сина господара села Скалонівка та Гранкіно (с.Олександрівка) Германа Конради. Під керівництвом Модеста Чайковського син господаря навчився розмовляти мовою глухонімих, писати і читати на трьох мовах і отримав гарну освіту.
На фото П.І.Чайковський (ліворуч) ,брат М.І.Чайковським зі своїм вихованцем.Село Олександрівка( колишнє село Гранкіно
Історико-краєзнавчий музей при КЗ «Зачепилівській публічній бібліотеці» сел. Зачепилівка об’єднаної територіальної громади Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської обл.
Музей був створений в2000році для збереження історії Зачепилівського краю, яка тісно пов’язана з історією України, щоб різні покоління наших земляків отримали змогу доторкнутися до часу, відродити спогади або відкрити для себе трагічну і разом з тим величну історію життя і діяльності людей за всі часи. Саме в музеї історія стає реальністю-її можна побачити і відчути через речі, котрі є свідками минулого. Музей має чотири кімнати: з етнографії, про життя та діяльність району за 1917-1941рр., бойової слави і мужності та художньої народної творчості. Значне місце в музеї відведено фотографіям та унікальним речам про перебування на Зачепилівщині композитора зі світовим ім’ям П.І.Чайковського, який на протязі 1879 -1893 років приїздив гостювати в с.Олександрівку (колишнє Гранкино). В музеї представлені фотографії того часу з пейзажами села , самої садиби та його мешканців. В самому селі Олександрівка лише тільки пам’ятник нагадує про перебування на Зачепилівщині великого композитора Петра Ілліча Чайковського,що гостював у свого брата Модеста Ілліча Чайковського,який був вихователем глухонімого маленького сина господаря села Скалонівка та Гранкіно (с.Олександрівка) Германа Конради. Під керівництвом Модеста Чайковського син господаря навчився розмовляти мовою глухонімих, писати і читати на трьох мовах і отримав гарну освіту.