Сьогодні, як ніколи, є актуальним питання патріотичного виховання.
Щоб діти стали свідомими громадянами країни, творцями своєї долі, необхідно, аби вони за час навчання в школі міцно засвоїли культуру рідного народу, глибоко пройнялися його національним духом, способом мислення і буття.
У Руновщинській ЗОШ І-ІІІ ступенів учнівське самоврядування є важливою частиною демократичних процесів, які відбуваються як у школі, так і у суспільстві в цілому. Воно сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективному входженню в доросле життя, формуванню патріота Батьківщини. Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.
Педагогічний коллектив школи працює над створенням системи роботи, яка реалізує виховні можливості «Школи козацько-лицарського виховання» і ґрунтується на традиціях козацької педагогіки. Поштовхом до пошуків нових форм організації учнівського самоврядування став лист Міністерства освіти і науки України від 17.02.2015 № 1/9-78 "Про організацію Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") в навчальних закладах". Методичні рекомендації щодо організації гри містять орієнтовний план заходів із впровадження гри «Джура» в навчальному закладі протягом навчального року. Постало питання, а чому б не використати його, звичайно, з певною корекцією, як план діяльності ДГО, не зробити основою виховної системи школи?
Після ознайомлення з досвідом роботи деяких шкільних козацьких організацій різних областей України, розробили Програму розвитку Дитячої громадської організації, її символіки, структури, статуту, визначили напрямки діяльності.
![](/Novinu/22052017/2.jpg)
Одним із заходів програми розвитку ДГО було налагодження тісних зв’язків з окремим козацьким центром Харківського педагогічного університету ім. Г.Сковороди. Заключили договір про співробітництво. Вже є перші результати спільної діяльності, зокрема при сприянні районного методичного кабінету та БДЮТ в 2016 році на базі нашої школи відбувся районний семінар заступників директорів з виховної роботи та педагогів - організаторів загальноосвітніх навчальних закладів за темою: «Роль дитячих громадських організацій у створенні цілісної моделі виховної системи школи через формування особистості, яка поєднує в собі високі цінності духовної спадщини українського народу із кращими рисами громадянина - патріота» . В роботі семінару взяла участь Чернікова І. В. - кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ХНПУ ім. Сковороди, заступник декана з виховної роботи історичного факультету, осавул Українського козацтва, яка поділилася досвідом роботи Окремого науково-освітнього центру Українського козацтва ім. Г.С. Сковороди з національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, а також запросила до співпраці школи району.
|